"ლიცენზიებისა და ნებართვების შესახებ" საქართველოს კანონი
"სალიცენზიო და სანებართვო მოსაკრებლების შესახებ" საქართველოს კანონი
"რეაბილიტაციისა და კრედიტორთა კოლექტიური დაკმაყოფილების შესახებ" საქართველოს კანონი
"სამორინეს მოწყობისათვის სანებართვო მოსაკრებლის წლიური განაკვეთებისა და შეღავათების დადგენის თაობაზე" საქართველოს მთავრობის 2012 წლის 11 ივლისის N 250 დადგენილება
"ტოტალიზატორის მოწყობის სანებართვო მოსაკრებლის წლიური განაკვეთების დადგენის თაობაზე" საქართველოს მთავრობის 2011 წლის 29 დეკემბრის N500 დადგენილება
"აზარტული კლუბის მოწყობის სანებართვო მოსაკრებლის წლიური განაკვეთების დადგენის თაობაზე" საქართველოს მთავრობის 2012 წლის 8 მაისის N175 დადგენილება
"სათამაშო აპარატების სალონის მოწყობის სანებართვო მოსაკრებლის წლიური განაკვეთების დადგენის თაობაზე" საქართველოს მთავრობის 2011 წლის 12 ივლისის N277 დადგენილება
"საქონლის წარმოშობის ქვეყნის განსაზღვრის კრიტერიუმების, წარმოშობის დამადასტურებელი სერტიფიკატის ფორმის, მისი შევსებისა და გაცემის წესის დამტკიცების თაობაზე" 2019 წლის 16 სექტემბერის №453 დადგენილება
"თავისუფალი ინდუსტრიული ზონის შექმნის, მოწყობისა და ფუნქციონირების წესების დამტკიცების შესახებ" 2008 წლის 3 ივნისის №131 დადგენილება
"ფიტოსანიტარიული სასაზღვრო-საკარანტინო და ვეტერინარული სასაზღვრო-საკარანტინო კონტროლის განხორციელების წესის დამტკიცების თაობაზე" 2019 წლის 20 სექტემბერის №463 დადგენილება
"ფიტოსანიტარიული სერტიფიკატისა და რეექსპორტის ფიტოსანიტარიული სერტიფიკატის ფორმებისა და გაცემის წესის დამტკიცების შესახებ" 2010 წლის 31 დეკემბერის №427 დადგენილება
"საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – შემოსავლების სამსახურისა და საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ ნებართვების გაცემის წესის, პირობებისა და სანებართვო მოწმობების ფორმების დამტკიცების შესახებ" საქართველოს მთავრობის 2010 წლის 31 დეკემბერის №426 დადგენილება